23. Kariyer Günlerimizde Meslek Tanıtımı: 3D Yazıcı Mühendisliği

Tarih: 01.03.2019

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak Kariyer Günleri gerçekleştiriyor. “Teknoloji ve Tasarım” dersinde üç boyutlu obje ve model tasarlama eğitimi de alan lise 12. sınıf öğrencilerimiz, 23. Kariyer Günleri “Meslek Tanıtımı” etkinlikleri kapsamında 3D Yazıcı Mühendisliğini tanımak istedi. Bu doğrultuda 18 Şubat Pazartesi günü 3D Yazıcı Mühendisliğinin ülkemizde ilk kurulan şirketlerden biri olan Zaxe’nin kurucusu Baki Gezer’le bir araya geldiler.

Gezer; 3D yazıcı mühendisliği sayesinde üretimin kullanıcının kontrolüne geçmesi, kullanılan materyalin azalması, ekonomik maliyetin düşmesi ve kullanım alanında sınırların olmamasının büyük avantajları olduğundan bahsetti.

3D’nin mimarların, moda tasarımın, mobilya tasarımının, ayakkabı sektörünün, endüstriyel tasarımın kullanım alanlarına girdiği ve aklımızın alamayacağı kadar alanda etkin olduğundan bahsetti. Denemeye halen çok açık olduğunu, hata yapılsada yıkıcı bir maliyetinin olmamasının büyük bir kazanç olduğunu vurguladı.

Endüstri 4.0 ile geleceğin mesleklerinde insanların yerine makinaların geçeceğini ama insanların nitelikli fikirlerine her zaman ihtiyaç duyulacağını, makinalara hükmedenin de insan olduğunu unutmamamız gerektiğine değindi. Endüstri 4.0’da her şeyin programlama olduğuna ve ne istenirse yapılabileceğine değinen Gezer, Dubai’de 3D ile bir bina bile inşa edildiğine işaret etti.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım