23. Kariyer Günlerimizde Gençlerimizin Terakkili Mezunlarla Sohbeti

Tarih: 26.10.2018

Tepeören Yerleşkemizde lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin düzenlediği 23. Kariyer Günleri kapsamında 19 Ekim Cuma günü mezunlarımızla buluştu. Terakkili mezunlar; Koç Üniversitesi Tam burslu Batu Kaan Dilaver, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Ece Özbek, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi % 50 Burslu Eren Kutay Bahtiyar, Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Dilge Çağan Yavuz ve Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Deniz Babaoğlu’ydu. Ayrıca Ankara’da olan ve o günkü etkinlikte bulunamayan ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden Selin Avcı, Kaan Özen ile Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan Ozan Ertam da çektikleri videolarla öğrencilerimize söylemek istedikleri mesajları ulaştırdılar.

Gerçekleştirdikleri Mezunlarla Sohbet etkinliğinde öğrencilerimizin çalışma stratejilerini geliştirmeyi ve motivasyonlarını artırmayı hedefleyen Terakkili mezunlar, geçen yılki sınava hazırlanma süreçlerini anlattı ve üniversite hayatlarından paylaşımlar yaptı.  Özellikle kendini iyi tanımanın ve bu doğrultuda disiplinli bir çalışma sistemi geliştirmenin önemi üzerinde durdular.

Bununla birlikte öğrencilerimize ders konularını iyi öğrenmeleri gerektiğini ve sınava yaklaşırken sık sık soru çözmenin faydalı olabileceğini söyleyen mezunlarımız, yapamadıkları soruların peşinden giderek çözmek için çaba göstermelerini belirttiler. Anlamadıkları soru çözümlerini, öğretmenlerine sorarak kavramaları gerektiğini vurguladılar. Çünkü Terakki öğrencisinin yüksek puanlı yerleri hedeflediğini ve en çok, eleyici olan zor sorularla uğraşması gerektiğini ifade ettiler. Ayrıca kendi deneyimlerinden bahsederek, uyku ve beslenme konusuna dikkat çektiler. Ardından mezunlarımız öğrencilerimizin sorularını cevapladıktan sonra sohbet sona erdi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için her yıl tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım