20. Kariyer Günlerimizde Makine ve Gemi Makinaları Mühendisliği

Tarih: 21.04.2016

LEVENT

Yükseköğrenimine “Makine ve Gemi Makinaları Mühendisliği” ile devam etmek isteyen 12. sınıf Lise, Fen Lisesi ve IB öğrencilerimiz, 20. Kariyer Günlerimiz kapsamında 13 Nisan Çarşamba günü Heinzmann Woodward Schaller Şirketi Teknik Koordinatörü Selim Kiper’le bir araya geldi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimizin düzenlediği etkinlikte Kiper, mühendis olacak öğrencilerin öncelikle fizik ve matematik derslerini sevmesi gerektiğini, mühendisliğin geniş dalları olduğunu ve bu meslekte saha deneyimi edinmenin önemini anlattı.

Öğrencilerimize köklü ve kurumsal üniversiteleri tercih etmelerini öneren Kiper, üniversite eğitiminde düzenli ve programlı çalışmanın gerekliliğinden bahsetti. Alınan her dersin değerli olduğunu, derslerin tamamına katılmaya gayret göstermelerini, ancak okul ve sosyal hayatları arasındaki dengeyi de kurmalarını söyledi.

Türkiye'nin mühendislik açısından Amerika ve Avrupa’nın gerisinde olduğunu, iş dünyasında daha çok patent mühendisliği yapıldığını dile getirdi. Bir mühendisin yeni sistemler yaratıp farklı bakış açıları ortaya çıkarması gerektiğini vurgulayan Kiper, inşaat mühendisliğinin Türkiye’de daha gelişmiş olduğunu, diğer mühendisliklerin ise bu yolda önemli ilerlemeler kaydettiğini açıkladı.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz,  her yıl öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Bu yıl gerçekleşecek diğer 20. Kariyer Günleri etkinliklerimiz; “Dekanlarla Buluşma: Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Meslek Gözlem Çalışmaları” ve “Tercih Konferansı”.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım