19. Terakki Tarih Günleri

Tarih: 24.05.2017

19. Terakki Tarih Günleri, “Hukuk ve Devlet” temasıyla Tepeören Yerleşkemizde bugün, Levent Yerleşkemizde ise 11 – 12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Tarihsel mekanlar, kimlikler, dönemler ve kavramların konu edildiği, akademisyen ve uzmanların katılımıyla düzenlenen Terakki Tarih Günleri’nde gençler; hoşgörülü olmak, eleştiri kültürüne sahip olmak, farklılıkları yaşatmak, özgürleşmek gibi değerleri tarihsel bir perspektifle ele alıyor.

Bu yılki Terakki Tarih Günleri’nde; Prof. Dr. Turgut Tarhanlı “Günümüzde Hukuk, Devlet ve İnsan”, Prof. Dr. Fatmagül Demirel "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Kalan Miras: Osmanlı'nın Son Döneminde Hukuk ve Devlet Tartışmaları" ve Prof. Dr. Ozan Erözden "Modern Bir Ulus-Devlet Olarak Cumhuriyet Dönemi Türkiye’sinde Hukuk ve Devlet İlişkisi" konuları hakkında konuştu.

Katılımcı okullarımız ise Erenköy Işık Lisesi, Galatasaray Lisesi, Getronagan Ermeni Lisesi, ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, Robert Amerikan Lisesi, Şişli Terakki Lisesi, Şişli Terakki Tepeören Anadolu Lisesi, Ulus Özel Musevi Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi’ydi.

Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Hukuku öğretim üyesi, Hukuk Fakültesi Dekanı ve İnsan Hakları Hukuku Araştırma Merkezi Müdürüdür. Prof. Dr. Fatmagül Demirel, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri öğretim üyesidir. Prof. Dr. Ozan Erözden, MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesidir.

Haberin ayrıntılarını okumak için tıklayınız.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım