18. Terakki Tarih Günleri

Tarih: 07.06.2016

18. Terakki Tarih Günleri, “Savaş ve Göç” temasıyla Tepeören Yerleşkemizde 2 Mayıs, Levent Yerleşkemizde ise 12 – 13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.


CNN Türk muhabiri Göksel Göksu “Savaşta kadınlar ve çocuklar”, Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Projeler Yöneticisi Neşe Erdilek “Türkiye dünden bugüne göç ve göçmenler”, İnsan kaynağını geliştirme Vakfı çalışanı Sema Merve İş “Türkiye’de göçmenlere yönelik sosyal dayanışma faaliyetleri”, Televizyon gazetecisi-yazar Mete Çubukçu “Muhabir gözüyle savaş ve göç” başlıklı söyleşileriyle ve çağdaş sanatçı Neriman Polat ise sanat atölyesiyle Terakki'deydi. Katılımcı okullar da Getronagan Ermeni Lisesi, Koç Lisesi, Robert Kolej, Ulus Özel Musevi Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi oldu. 

Bu yılki atölye, sunum ve söyleşilerimizde hem Türkiye’deki göç olgusunun tarihsel bir analizi yapıldı hem de sistemsiz, esnek ve geçici düzenlemelerin yerine daha sistemli ve uluslararası geçerliliği olan, insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir göç ve göçmen politikasının oluşturulması için neler yapılması gerektiğine dair çözüm önerileri tartışıldı. Ayrıca siyasi, sosyal ve ekonomik sorunlara yönelik farkındalık yaratmada sanatın ve sanatçıların oynadığı büyük rol de vurgulandı.

Sosyal Bilimler ve Felsefe Bölüm Başkanımız Fırat Güllü’nün “18. Terakki Tarih Günleri'nin Ardından” başlıklı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım