Öğrencimiz ESU Public Speaking Yarışması'nda Türkiye 1.si

Tarih:

LEVENT

Lise öğrencimiz Ece Özer (11 IB FM), 18 Mart Cuma günü Hisar Okulları’nda gerçekleşen “İnsanların güçlerinden vazgeçmelerinin başlıca nedeni bir güçlerinin olmadığını düşünmeleridir” konulu ESU Public Speaking (Topluluk Önünde Konuşma) Yarışması’nın Türkiye finallerinde birinci oldu. Londra’da 9 – 13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek “Dürüstlük Kural Gerektirmez” temalı dünya finallerine katılmaya hak kazandı.

The English Speaking Union’ın (ESU) düzenlediği yarışmada topluluk önünde İngilizce hitabet yeteneklerini sergileyen lise öğrencileri; konu başlığı, ifade gücü, sözlü aktarım, vücut dilinin etkili kullanılması, sorulan sorulara doğaçlama cevap verebilme kriterleri açısından değerlendiriliyor.

ESU; İngiltere, ABD ve 50’yi aşkın farklı ülkede faaliyeti bulunan, siyaset dışı, eğitim odaklı, bağımsız bir dernek. Temel amacı, İngilizcenin dünyada gittikçe daha fazla paylaşılan bir dil olarak konumlandığı bir dönemde, küresel diyalog ve karşılıklı anlayış ortamı yaratmak.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım