Tiyatrodan Çizgi Filme…

Tarih: 08.11.2016

Levent Yerleşkemizden ilkokul ve ortaokul seviyesindeki Çizgi Film Kulübü öğrencilerimiz, “Benim Evim Kitaplık” isimi bir çizgi film yaptı. Öğrencilerimiz, bu filmi Yaratıcı Drama Birimimizin “Eğitim için Tiyatro” projesi kapsamında ürettiği aynı adlı tiyatro oyunundan uyarladı.

Filmin karakter tasarımından boyama ve seslendirmesine kadar her aşamasını öğrencilerimiz gerçekleştirdi. Ayrıca müziğin yapımını da geçtiğimiz yıl 5. sınıf öğrencilerimizden Işıl Ayman üstlendi.

Filmin amacı; kitaplarla öğrencilerimizin arasında bağ kurmak, onlara kütüphaneyi kullanma sorumluluğu kazandırmak ve onların sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek.

2010 ve 2011 yıllarında ilkokul 3. sınıf öğrencilerimiz, yaratıcı drama uygulamalarının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Hasan Nami Güner’in yazdığı "Benim Evim Kitaplık" tiyatro oyununu iki kez sahneledi. 2015 senesinde ise Yaratıcı Drama öğretmenimiz Hafize Güner ve Çizgi Film öğretmenimiz Işıl Mısırlıoğlu, oyun metnini senaryolaştırarak çizgi filme dönüştürdü.

1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimizin 2015 yılında tiyatrodan uyarlayıp ürettiği “Hayvan Edinme Sorumluluğu” konulu müzikal çizgi film “Tarçın”ı buradan izleyebilirsiniz.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım