Öğrencilerimizin İlk Bilim Şenliği

Tarih: 12.06.2015

TEPEÖREN
4. sınıf öğrencilerimiz, tüm yıl boyunca Fen Laboratuvar dersinde yaptıkları deneylerden elde ettikleri kazanımlarla kendi bilim projelerini yaptılar. Gruplar halinde hazırladıkları deneyleri 11 Haziran Perşembe günü gerçekleşen Bilim Şenliği'nde beş farklı istasyonda velilerine sundular.

Bilim Şenliğimiz, 4A sınıfı öğrencimiz Duru Erbenlioğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı.  Ardından velilerimiz, 4. sınıf öğrencilerimizin bu güne kadar yaptığı deneylerden görüntülerin yer aldığı bir videoyu izledi. Öğrenclerimiz istasyonların birincisinde “Dolaşım Sistemini Modelledik” ve “Kemiklerimiz Bükülebilir mi?”; ikincisinde “Sürtünme Kuvvetini Keşfettik” ve “Kuvveti Ölçüyoruz”; üçüncüsünde “Pastel Boyayı Eritiyoruz” ve “Volkanik Patlamalar”; dördüncüsünde “Çiçek Dürbünü Yaptık” ve “Ses Seviyesini Ölçtük”; beşincisinde “Potato Clock” ve “Elektrikli Uğur Böceği” projelerini velilerine anlattılar.

Projelerin sunumundan sonra Okul Müdürümüz Serap Benibol, şenliğe katılan her öğrencimize katılım sertifikası verdi. Sertifikaların dağıtımının ardından öğrenci ve velilerimiz kokteyl alanında bir araya gelerek Bilim Şenliğimiz sona erdi.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım