İlkokul Öğrencilerimizle Sanata Yolculuk

Tarih: 23.01.2018

Levent Yerleşkemizden ilkokul 3. sınıf öğrencilerimiz, PYP-Kendimizi İfade Etme Yollarımız teması altında sorguladıkları “Sanata Yolculuk” ünitesi kapsamında; 16 - 17 Ocak İstanbul Modern Sanat Müzesi’ndeydi.

Bu gezide öğrencilerimiz; sanat ve estetik, sanat türleri ve sanatın duygularımızı ifade etmemize etkisi başlıkları altında sanat kavramını sorguladı.

Gezi sırasında öğrencilerimiz iki atölyeye katılarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. “Kapımdaki Masallar” atölyesinde Burhan Uygur’un “Sanatçı ve Zamanı” başlıklı sergisinde yer alan “Kapı” adlı sanat çalışmasını inceleyen öğrencilerimiz, sanat çalışmasının üzerindeki imgeleri yorumlamalarının yanı sıra, sanatta hazır nesne kullanımına, nesnenin değişen anlam ve işlevini yorumlamaya çalıştılar.  Sanat çalışmasının çözümlenmesini içeren bu adımın ardından, kendileri için özel olarak hazırlanmış kartonların üzerine resimler yaparak, kendi hayal dünyalarının kapılarını araladılar.

“Ömer Uluç’un Dünyası” atölyesinde sanatçının “Sanatçı ve Zamanı” başlıklı sergisinde yer alan “3 Erkek, 4 Kadın, Ziyaretçiler” isimli sanat çalışmasına odaklanarak onlar için özel olarak kesilmiş döngüsel formları bir yüzey üzerine yerleştirdiler. Uluç’un çalışmalarında sıkça kullandığı spiral ve sarmal hareketleri boya kalemleriyle tekrarlayarak figürler oluşturdular.

Öğrencilerimiz, 20 – 21 Aralık tarihlerinde de aynı PYP sorgulama teması çerçevesinde gerçekleştirdikleri İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde; “Resimler ve Şiirler” konulu atölye programında okunan şiirler ve hissettirdiği duygular ile müzede sergilenen video, fotoğraf ve resim sanatı eşleştirmelerini yaptılar. Okunan şiirlerin hissettirdiği duyguları belirleyip görsellediler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım