Çağdaş Bir Lider Olarak Atatürk

Tarih: 09.11.2017

Tepeören Yerleşkemizden ortaokul 8. sınıf ile lise 9 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, 8 Kasım Çarşamba günü 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri çerçevesinde Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Hazal Pabuççular’la buluştu. Papuççular, öğrencilerimize “Çağdaş Bir Lider Olarak Atatürk” konulu interaktif bir sunum yaptı.

Öncelikle ‘Çağdaşlık’ kavramı üzerinde duran Pabuççular, çağdaşlığın devam eden bir süreç olduğunu ve bir devamlılık içerisinde ele alınması gerektiğini vurgulayarak Atatürk’ün çağdaşlık kavramına nasıl yaklaştığını anlattı. Aynı zamanda bu konuda öğrencilerimizin görüşlerini de dinledi.

Bu aşamadan sonra Atatürk’ün çağdaşlaşma projesinin temel parametrelerini anlatan Pabuççular, tüm alanlarda yapılanların anlatılmasının olası olmaması nedeniyle üç alana yoğunlaşacağını vurgulayarak; eğitim, ekonomi ve kadın hakları konusunda neler yapıldığını açıkladı.

Çağdaş Cumhuriyet’in yeni nesiller yetiştirmek için takip ettiği eğitim politikaları ve uygulamaları, ekonomik alanda ne tür gelişmelerin yaşandığı gibi konuları ele alan Pabuççular, son olarak Cumhuriyet’in kadın hakları konusunda attığı adımlara değindi. Öğrencilerimizin büyük ilgiyle dinlediği sunum soru cevap bölümüyle sona erdi.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım