Kayıt Kabul

Anaokulu’na kayıtlar, ilan edilen aday-kayıt takvimi süresince anaokulu 4 ve 5 yaş gruplarına ön görüşme, 6 yaş gruplarına öğrenci tanıma çalışması ile yapılır.

Anaokulu’na Kayıt-Kabul Kriterleri

  • Anaokulu 4 ve 5 yaş gruplarına ön görüşme ile, 6 yaş gruplarına öğrenci tanıma çalışması ile öğrenci alınır. Anaokulu 6 yaş grubuna o yılın 30 Eylül tarihinde 54 ayını dolduranlar; 5 yaş grubuna o yılın 30 Eylül tarihinde 42 ayını dolduranlar; 4 yaş grubuna o yılın 31 Aralık tarihinde 36 ayını dolduranların başvuruları kabul edilir.
  • Anaokulu 4 yaş grubunu bitiren öğrenciler 5 yaş grubuna; Anaokulu 5 yaş grubunu bitiren öğrenciler 6 yaş grubuna; Anaokulu 6 yaş grubunu bitiren öğrenciler doğrudan İlköğretim Okulu 1. sınıfına kesin kayıt hakkına sahiptirler.
  • Belirtilen aday-kayıt takvimi süresinde kayıt başvurusunda bulunmayanlardan daha sonra başvuru yaptıkları takdirde sıra numarası verilerek dilekçe alınır.
  • Kesin kayıt işlemlerinde kontenjan dolmadığı taktirde sıralamaya göre dilekçe sahiplerine madde 4’ de belirtilen koşullarda kesin kayıt hakkı verilir.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım