Seçmeli Etkinlikler

Terakki Vakfı Okulları'nda temel jimnastik, bale, müzik ve yüzmeden oluşan ders dışı etkinlikler ile çocuklarımızın zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanır.

Levent Yerleşkesi Seçmeli Etkinlik Listesi

Arts and Crafts Club
Arts and Crafts adlı etkinlikte çocuklarımız, İngilizce öğrenme hedeflerine paralel, küçük kas gelişimini destekleyen eğlenceli elişi etkinlikleri yapar.
Bilişim Dünyasına Yolculuk
Bilişim Dünyasına Yolculuk etkinliğinde öğrencilerimiz, çeşitli eğitsel programlar ve oyunlarla müzik, resim ve boyama; bilgisayarlı ve bilgisayarsız kodlama; eğlenceli elektronik uygulamalarıyla problem çözme becerilerini geliştiren çalışmalar yapar.
Fun Zone Club
Fun Zone adlı etkinlikte çocuklarımız, İngilizce şarkılar, hikayeler ve oyunlar aracılılığıyla öğrencilerin eğlenerek öğrenir.
Lego Junior
Lego Junior etkinliğinde çocuklarımız; lego parçaları tanır, parça bütün ilişkisi içinde hayal gücüne dayalı projeler üretir, PYP temalarına uygun tasarımlar yapar ve kendi hikayelerini oluştururlar.
Masal Zamanı
Masal Zamanı adlı etkinlik, çocuklarımızın hayal güçlerini geliştirmeyi, kendilerini ifade etmelerini, iyi birer dinleyici olmalarını, yorumlama becerisi kazanmalarını sağlamayı amaçlar.
Modern Dans
Modern Dans etkinliğinde öğrencilerimiz, doğru duruş biçimlerini ve vücutlarını doğru kullanmayı öğrenir, ritim duygusunu geliştirir. Yıl içinde yapılacak çalışmalar, öğrencilerin el ve göz koordinasyonunu sağlamalarına yardımcı olur. Yıl sonunda sene boyunca yaptıkları çalışmaları sergiler. İkinci dönem yapılacak Dans Günü’nde öğrencilerimizin yıl boyunca verdikleri emek seyirciyle buluşacak.
Musical Clip Club
Musical Clip adlı etkinlikte çocuklarımız, İngilizce temalarına paralel İngilizce şarkılar dinleyip video klipler izler. Kendi seslendirdikleri İngilizce şarkılar sene sonunda video klip haline getirilir.
Orff
Orff etkinliğinde çocuklarımız, temel duruş formlarını, farklı materyaller kullanılarak oluşturulan denge ve keşif oyunlarını geleneksel dansları ses ve ritim çalışmalarını keşfeder. Bunun yanı sıra orff çalgılarını tanımayı, mini orkestra çalışmalarını müzikli grup oyunlarını, müzik ve hareketi resme, resmi müzik ve harekete dönüştürmeyi deneyimlerler.
Origami
Origami etkinliğinde çocuklarımız geometrik biçimlerle tanışır. Yaş gruplarına göre yapılacak çalışmalar kukla, oyuncak, kitap ayracı, kutlama kartı, süslemeye dönüştürülür.
Perküsyon
Perküsyon etkinliği müzik yoluyla çocuklarımızın kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamayı, el ve beden kas gelişimine katkıda bulunmayı, çocuklara müziği ve ritmi sevdirmeyi amaçlar. Çocuklar perküsyon kulübünde bongo, cembe, darbuka, kahon ve timbal çalmayı; müziklere, şarkılara ritim aletleri ile eşlik etmeyi ve dünyadaki ritim türlerini öğrenir. Öğrendikleri ritimleri ve müzikleri ikinci dönem Müzik Günü’nde sahnede sergileyecekler.
Sahne Çocukların
Sahne Çocukların etkinliğinde dans etme, şarkılar, tekerlemeler söyleme, dekor hazırlama, kıyafet tasarlama ve bol bol konuşma fırsatı bulur.
Sanat
Sanat etkinliğinde çocuklarımızın, duygu ve düşüncelerini serbestçe ifade edebilmelerini, pastel boya, sulu boya, renkli kağıtlar ve çeşitli atık malzemeler kullanarak yaratıcı çalışmalar ortaya çıkarabilmeleri sağlanır.
Satranç
Satranç etkinliğinde öğrencilerimiz, farklı birçok yeteneği olan satranç taşlarını belirli bir amaç doğrultusunda kullanarak planlama yapmayı, koordinasyonu ve zamanı işlevsel kullanmayı öğrenir.
Story Fun Club
Story Fun adlı etkinlikte çocuklarımız, İngilizce temalarına paralel hikayeler dinler ve dramatize eder.
Temel Jimnastik
Temel Jimnastik etkinliğinde çocuklarımızın çeviklik, koordinasyon, denge ve esnekliklerinin geliştirerek vücut yönetim becerilerini artırmayı, bireysel ya da grupla farklı figürlerin ve hareket serilerinin ardışık olarak sergilenerek ritim gelişimini sağlamayı amaçlar.
Yaratıcı Drama
Yaratıcı Drama etkinliğinde çocuklarımız, eğitsel oyun, dramatizasyon kukla, yaratıcı dans, rol oyunu ve doğaçlamalar yapar.

Tepeören Yerleşkesi Seçmeli Etkinlik Listesi

Bale
Bale etkinliğinde öğrencilerimizin alacağı teknik eğitim sayesinde duruş, yürüyüş ve postürlerinin gelişimi desteklenir. Geniş bir klasik müzik repertuarı edinerek bedensel ve zihinsel gelişiminin yanı sıra görsel algıları da gelişir. İkinci dönem yapılacak Dans Günü’nde öğrencilerimizin yıl boyunca verdikleri emek seyirciyle buluşacak.
Çocuk Yogası
Çocuk Yogası etkinliğinde çocuklarımızın doğru nefes almaları, yoga duruşlarını uygulamaları, hayal güçlerini kullanmaları, var olan beden esnekliklerini korumaları ve kaslarını kuvvetlendirmelerini amaçlar. Doğa, insan ve hayvan figürleri taklit edilerek uygulanan duruşlarla yaratıcılıkları, kendilerini ifade etmeleri, denge, konsantrasyon ve odaklanma becerileri desteklenir. Her hafta değişen hikayelerde sosyal değerler, macera ya da bilgi içerikli temalar bulunur.
Lego Junior
Lego Junior etkinliğinde çocuklarımız; lego parçaları tanır, parça bütün ilişkisi içinde hayal gücüne dayalı projeler üretir, PYP temalarına uygun tasarımlar yapar ve kendi hikayelerini oluştururlar.
Modern Dans
Modern Danslar etkinliğinde öğrencilerimiz, doğru duruş biçimlerini ve vücutlarını doğru kullanmayı öğrenir, ritim duygusunu geliştirir. Yıl içinde yapılacak çalışmalar, öğrencilerin el ve göz koordinasyonunu sağlamalarına yardımcı olur. Yıl sonunda sene boyunca yaptıkları çalışmaları sergiler. İkinci dönem yapılacak Dans Günü’nde öğrencilerimizin yıl boyunca verdikleri emek seyirciyle buluşacak.
Monday Fun Day
Monday Fun Day etkinliğinde çocuklarımızın; hikâye anlatımları, İngilizce şarkılar, skeçler, el işi çalışmaları ve eğitsel oyunlar gibi aktivitelerle dilin doğal ve eğlenceli bir ortamda gelişimini amaçlar.
Perküsyon
Perküsyon etkinliğinde müzik yoluyla çocuklarımızın kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamayı, el ve beden kas gelişimine katkıda bulunmayı, çocuklara müziği ve ritmi sevdirmeyi amaçlar. Çocuklar perküsyon kulübünde bongo, cembe, darbuka, kahon ve timbal çalmayı; müziklere, şarkılara ritim aletleri ile eşlik etmeyi ve dünyadaki ritim türlerini öğrenir. Öğrendikleri ritimleri ve müzikleri ikinci dönem Müzik Günü’nde sahnede sergileyecekler.
Satranç
Satranç etkinliğinde öğrencilerimiz, farklı birçok yeteneği olan satranç taşlarını belirli bir amaç doğrultusunda kullanarak planlama yapmayı, koordinasyonu ve zamanı işlevsel kullanmayı öğrenir.
Temel Cimnastik
Temel Jimnastik etkinliğinde çocuklarımızın çeviklik, koordinasyon, denge ve esnekliklerinin geliştirerek vücut yönetim becerilerini artırmayı, bireysel ya da grupla farklı figürlerin ve hareket serilerinin ardışık olarak sergilenerek ritim gelişimini sağlamayı amaçlar.
Zumba Kids
Zumba Kids etkinliğinde çocuklarımız, çeşitli müzik ve dans türleriyle (merengue, salsa, cumbia, reggaeton vb…) dans ederken vücut dengesini kurar, yaratıcılık, koordinasyon gibi çeşitli becerilerini de geliştirir.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım