Bir Gün Nasıl Geçiyor?

- Gün 08.00'de çocukların anne-babalarıyla veya servislerle okula gelmeleriyle başlar.

- Anaokulu sınıfları, ev ve okul ortamını bir arada yaşatacak donanımda düzenlenmiştir.

- Terakki'nin ünlü mutfağından çıkan sabah kahvaltısı Levent Yerleşkemizde 09.40-10.10'da, Tepeören Yerleşkemizde 08:35-09:05'te, öğle yemekleri de Levent Yerleşkemizde 13.30-14.00'te, Tepeören Yerleşkemizde 12.00-12:35'te yemekhanede yenir.

- Öğretmenler okulumuzda aile büyüklerinin yerini alırlar, böylece çocuklar ailelerinin dışında büyüklerle olmayı ve bağımsızlık duygusunu geliştirmeyi öğrenirler.

- Öğretmenler aynı zamanda arkadaştırlar. Konuşma ve sohbet, günün önemli bir bölümünü alır. Türkçe dil etkinliklerinde dil yeteneği gelişir ve yeni kavramlar öğrenilir.

- Serbest zaman etkinliklerinde resim yapılır, oyun hamurlarına biçimler verilir ya da ilgi köşelerinde oyunlar oynanır.

- Bedensel etkinliklerde çocuğun vücudunu dengeli ve koordineli bir biçimde kullanma, paylaşma, kurallara uyma yetenekleri geliştirilir.

- Sanat etkinliklerinde renk, biçim, duyu ve estetik gelişimini ve yaratıcılığı sağlayacak eğlenceli çalışmalar yapılır.

- Deneyler, gözlemler, ilk kez tanışılan bilimsel ve doğal olgular merak duygusu uyandırır ve araştırmayı alışkanlık haline getirmeyi hedefler.

- Kavram, çizgi, dikkat, algı ve bellek gelişimini destekleyici çalışmalar ile okul olgunluğu kazandırılır.

- Müzik ve dans etkinlikleri de ritim ve estetik duyguları geliştirilir, müzik ve hareketin birleştirilmesi sağlanır.

- Çizgi filmin nasıl yapıldığı ise anaokulunda herkesin merak ettiği bir konudur. Çocuklar ilk çizgi filmlerini burada yaparak hayli eğlenir ve başarı duygusunu tadarlar.

- Bilgisayar artık yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğundan, laboratuvarda bilgisayarla oynayarak bu çağdaş aygıtın işlevleri öğrenilmeye başlanır.

- İngilizce, okulumuzda gündelik yaşamda yerini alır. Oyunlarda, şarkılarda ilk İngilizce sözcükler ve kavramlarla tanışılır.

- Anaokulunda gün 15.30'da sona erer. Ertesi güne yeni oyunlarla, şarkılarla, ilgi çekici ve eğitici birçok etkinlikle yeniden başlamak üzere...

İstekli olan velilerimiz çocuklarını, nöbetçi öğretmen eşliğinde saat Levent Yerleşkemizde 16.50'ye kadar, Tepeören Yerleşkemizde 16:20'ye kadar (ulaşım velilerimize ait olmak koşuluyla) okulda bırakabilirler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım