E-Bülten Üyeliği

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
KAPAT

Vakıf Bursları

Terakki Vakfı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin Ücretsiz veya Burslu Okutulacak Öğrenci ve Kursiyerler ile ilgili esaslarına göre ücretsiz okuyacak öğrencilere tanınan olanaklara ek olarak, öğrencilere "Başarı Bursu" verir.

Vakıf, her yıl vermekte olduğu bu karşılıksız bursların, başarılı öğrencilere ve ailelerine önemli bir destek sağlayacağına inanır. Terakki Vakfı tarafından verilecek karşılıksız burslar iki kategoride toplanır:

Başarı Bursu

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Ortaokulu DBS Başarı Bursu

Özel Şişli Terakki Ortaokulu'nda 6 ve 7. sınıfta öğrenim gören öğrencilerden, Düzey Belirleme Sınavı (DBS) sonuçlarına göre kendi sınıf düzeyinde ilk üç sırayı alan öğrencilere, bir sonraki öğretim yılı için başarı bursu verilir. Düzey Belirleme Sınavı (DBS) yılda bir kez Haziran ayında uygulanır.

a. Özel Şişli Terakki Ortaokulu 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden DBS puanına göre yapılan sıralama sonucunda kendi sınıf düzeyinde 1. olan öğrenciye, bir sonraki öğretim yılı için %100 başarı bursu verilir.

b. Özel Şişli Terakki Ortaokulu 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden DBS puanına göre yapılan sıralama sonucunda kendi sınıf düzeyinde 2. olan öğrenciye, bir sonraki öğretim yılı için %75 başarı bursu verilir.

c. Özel Şişli Terakki Ortaokulu 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden DBS puanına göre yapılan sıralama sonucunda kendi sınıf düzeyinde 3. olan öğrenciye, bir sonraki öğretim yılı için %50 başarı bursu verilir.

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi Başarı Bursu

Güncelleniyor...

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen Lisesi Başarı Bursu

Güncelleniyor...

Yüksek Öğrenim Başarı Bursu

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi'nden mezun olup üniversite giriş sınavında

a. Y-MF-1, Y-MF-2, Y-MF-3 ve Y-MF-4 puanlarının ortalamaları alınarak yapılan sıralamaya göre en yüksek puanı alarak ilgili alan puanlarının herhangi birinde %1'lik dilime giren ve tercihleri doğrultusunda en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim programına kaydını yaptırmış olan öğrenciye,

b. Y-TM-1, Y-TM-2 ve Y-TM-3 puanlarının ortalamaları alınarak yapılan sıralamaya göre en yüksek puanı alarak ilgili alan puanlarının herhangi birinde %1'lik dilime giren ve tercihleri doğrultusunda en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim programına kaydını yaptırmış olan öğrenciye,

c. Y-TS-1 ve Y-TS-2 puanlarının ortalamaları alınarak yapılan sıralamaya göre en yüksek puanı alarak ilgili alan puanlarının herhangi birinde %1'lik dilime giren ve tercihleri doğrultusunda en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim programına kaydını yaptırmış olan öğrenciye,

2.2) Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen Lisesi'nden mezun olup üniversite giriş sınavında Y-MF-1, Y-MF-2, Y-MF-3 ve Y-MF-4 puanlarının ortalamaları alınarak yapılan sıralamaya göre en yüksek puanı alarak ilgili alan puanlarının herhangi birinde %1'lik dilime giren ve tercihleri doğrultusunda en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim programına kaydını yaptırmış olan öğrenciye,

2.3) Lise veya Fen Lisemizden mezun olup üniversite giriş sınavında, Y-DİL-1, Y-DİL-2 ve Y-DİL-3 puanlarının ortalamaları alınarak yapılan sıralamaya göre en yüksek puanı alarak ilgili alan puanlarının herhangi birinde %1'lik dilime giren ve tercihleri doğrultusunda en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim programına kaydını yaptırmış olan öğrenciye,

2.4) Lise veya Fen Lisemizden mezun olarak, özel yetenek sınavı ile öğrenci alan fakülte ve bölümlerin yaptığı yetenek sınavında birinci olan ve birinci olduğu bölüme kaydını yaptıran, mezuniyet puan ortalaması 70’in üstünde olan öğrenciye, burs yönetmeliğinde belirtilen ölçütler dahilinde burs verilir.

Lise ve Fen Lisesi Başarı Bursu Yönetmeliği Güncelleniyor...

Ortaokul Basarı Bursu Yönetmeliği

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım