Zaman Döngüsü

Tarih: 04.05.2018

LEVENT

Terakki Sanat, 10 Mayıs-23 Haziran 2018 tarihleri arasında, Ayberk Yıldırım, Beşir Bayar, Fatih Dülger ve Mehmet Yıldırım’ın ‘zaman döngüsü’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ayberk Yıldırım'ın metal konstrüksiyon üzerine kumaş kaplama ve akrilik boyama tekniği ile ürettiği işleri, ince uzun formlu, septik figürleri ile “ev” kavramı bağlamında bireyin sürekli arayış sorusuna/sorununa eğiliyor.

Beşir Bayar gerek içine doğduğu kültürel coğrafyayı, gerekse dönem dönem yaşadığı ya da ziyaret ettiği kentleri ve bunların önüne çıkardığı değişkenleri, simgelerle sanatına konu ediyor.

Fatih Dülger’in kompozisyonlarında ise yeryüzü doğasına dair imgeler, betimleme kaygısından uzak, adeta biçim ve renge bahane olarak ortaya çıkıyor.

Mehmet Yıldırım; doğayı olasılığın akışkanlığıyla, onun sonsuz çeşitlemeleriyle paylaşarak malzemesinin olanaklarını hızla doğanın elemanlarına dönüştürüyor.

Birbirinden değerli sanatçıların katılımıyla oluşan ‘’zaman döngüsü’’ sergisini kaçırmamanız dileğiyle…


Sergi Açılış Tarihi
10 Mayıs, Perşembe 18:00

İletişim
İrem Günaçtı / Sanat Galerisi Sorumlusu
 +90 212 3510060 / 344             

www.terakkisanat.com

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım