Bırak Doğa’l Kalsın!

Tarih: 18.04.2017

LEVENT

Sanat Galerimiz, Nisan ayında sanatseverleri Erol Deran’ın ‘Bırak Doğa’l Kalsın!’ adlı sergisi ile buluşturuyor. Sanatçı, çarpık kentleşmeye, deformasyona ve doğanın katline karşı çıkarak insanlığa sunulan bu eşsiz güzelliğin korunmasını ele almış ve bu ilkeyi başarılı bir şekilde tuvallerine yansıtmıştır.

1937 yılında Polatlı’da doğan sanatçı,1957-1960 Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Sabih Gözen’in Kumaş Desenleri Atölyesi’nden mezun oldu. Resmin yanında bir kanun ustası ulan sanatçı; İstanbul Radyosu, İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı`nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Enstrüman Yapım Bölümü, Ses Eğitimi Bölümü, Temel Bilimler, Çalgı Eğitim Bölümü ve Mızraplı Çalgılar Ana Sanat Dalı Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Winsor & Newton firmasının düzenlediği ‘’2000 Yılında Ülke’m’’ konulu evrensel resim yarışmasında sanatçının eseri 22.000 eser arasında ilk 20’ye girmeye hak kazanmıştır. Müzik profesörü olan sanatçı; çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürmekte, Haliç Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Usta sanatçının, emeğin ve doğa sevdasının aktığı sürprizlerle dolu özgün ve özgür eserlerini kaçırmamanız dileğiyle…

Sergi Açılış Tarihi
18 Nisan 2017, Salı 18.00

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım