E-Bülten Üyeliği

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
KAPAT

Robot Bilimcisi Dr. Emel Demircan Terakki'nin Konuğu Oldu

Tarih: 19.12.2013

LEVENT

Robotik ve yazılım alanında çalışmalar yapan, bu alanlara ilgi duyan ortaokul ile lise öğrencilerimiz bu alanda dünyanın önde gelen laboratuvarlarından Stanford Robotik ve Yapay Zeka Laboratuvarları’nın Başkan Yardımcısı Dr. Emel Demircan’ı 18 Aralık Çarşamba günü misafir ettiler.

Terakki’de yapılan robotik çalışmaları hakkında bilgi alan ve laboratuvarlarımızı gezen Dr. Emel Demircan, daha sonra ortaokul ve lise öğrencilerimiz ile öğretmenlerimize robotlar ve yapay zeka konusunda sunum yaptı. Sunumda robotik alanında geçtiğimiz 50 yıl içinde yapılan çalışmalar ve elde edilen gelişmeler, Stanford Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka Laboratuvarları’nda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren konuğumuz, kendi yaptığı araştırmalardan da bahsetti.

Bunlar arasında öğrencilerimizin en çok ilgisini çeken konu, insansı robot ASIMO ile yapılan çalışmalar oldu. Bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerimize yol gösteren Dr. Demircan, öğrencilerimizin birbirinden ilginç sorularını yanıtladı. Ayrıca, Stanford Üniversitesi işbirliği ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde kurulmakta olan Yapay Zeka Laboratuvarı hakkında bilgi verdi ve burasının açılış törenine öğrencilerimizi davet etti.

Google’ın kendi kendine giden sürücüsüz arabası ve Google Glass gibi dünyada devrim yapacak projelerin liderliğini yapan Prof. Dr. Sebastian Thrun’un da yıllarca çalıştığı Stanford Üniversitesi Robot ve Yapay Zeka Laboratuvarı’nın web adresi: http://cs.stanford.edu/groups/manips/
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım