E-Bülten Üyeliği

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
KAPAT

TELT Talk: “Yabancı Dil Öğretiminde Teknoloji Kullanımı”

Tarih: 22.02.2018

TELT Talk mini forum etkinliklerimizin ilki 17 Şubat Cumartesi günü Levent Yerleşkemizde gerçekleşti. Yabancı Diller Koordinatörlüğümüzün organize ettiği TELT Talk serilerinde bir konu üzerinde durularak, bu konuda uzman kişiler tarafından kısa sunumlar ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecek. 17 Şubat’ta gerçekleşen seride ise odaklanılan konu Yabancı Dil Öğretiminde Teknolojini Kullanımı’ydı. Etkinlikte Cambridge University yayınevi temsilcileri de yer aldı.

Konuşmacılardan öğretmenimiz Özge Karaoğlu Ergen minimum teknoloji kullanarak sınıf içerisinde yapılabilecek interaktif aktiviteleri paylaştı. Aktiviteler arasında; cep telefonları kullanılarak bir hikaye oluşturma, emojilerden bir hikaye özeti yazmak, online teleprompter kullanarak TPR aktiviteleri yapmak ve hastagh yazmak gibi farklı başlıklar yer aldı.

Diğer konuşmacı öğretmenimiz Yasemin Özlü, sınıf içinde kullanılabilecek; öğrencilerin motivasyonlarını ve yaratıcılıklarını geliştirecek farklı web araçları ve mobil uygulamalardan bahsetti. Uygulamalar arasında GoNoodle, Story Starter, Skectch Together, CrossWrod Labs, Pecha Flicker, Linoit, Penzu vardı.

ETZ akademi kurucularından ve Eğitimde Teknoloji Zirvesi etkinliklerinin organizatörü Işıl Boy Ergül, artırılmış gerçekliğin İngilizce eğitimde nasıl kullanılabileceğinden bahsetti ve farklı uygulama ve web araçlarını tanıttı. Tanıttığı araçlardan bazıları Aurasma, Morfo, Quiver, Quivervision idi.

Öğretmenimiz Janset Altay, Google Classroom ve farklı Google uygulamaları kullanılarak yazılı anlatım sürecini, sınıf içerisinden örneklerle uygulamalı olarak anlattı.

Yuvarlak masada; öğretmenlerimizden Armağan Çıtak ve Nurhan Demirbilek sınıf içinde veya uzaktan eğitim için öğretmenler tarafından video, hikaye gibi içeriklerin nasıl oluşturulabileceğini örneklerle paylaştı. Powtoon, Animaker, GoAnimate, iMovie, Camtasia, StoryJumper, StoryBird, StoryMaker, iBook Author, Sock Puppet, Puppet Pals ve Green Screen’den bahsettiler.

Ergül, kişisel verilen online ortamda nasıl korunabileceğinden bahsetti.

Ergen, teknolojinin eğitime katkılarının yanı sıra, teknoloji kullanırken karşımıza çıkabilecek problemlere ve çözümlere değindi.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım